Pedagoģe, Latgales novadpētniece, daugavpiliete Astrīda Petaško svin 80. gadu jubileju17/09/07

2007. gada 18. septembrī 80. gadu jubileju svin pedagoģe, logopēde, Latgales novadpētniece, Triju zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmes laureāte Astrīda Petaško.

2007. gada 21. septembrī plkst. 15:00 Daugavpils Valsts ģimnāzijā notiks svinīga pēcpusdiena, kas būs veltīta skolotājas skaistajai dzīves gadskārtai. A. Petaško kundzi svētkos sveiks bijušie kolēģi, domes pārstāvji, Latviešu biedrības, Latgales pētniecības institūta pārstāvji u.c.

A. Petaško dzimusi 1927. gada 18. septembrī Daugavpilī Annas un Andreja Švirkstu ģimenē. Anna Švirksts bija skolotāja, Andrejs Švirksts strādāja apriņķa valdē, kur veica sekretāra, valdes priekšsēdētāja, tad apriņķa vecākā un beidzot Daugavpils pilsētas valdes priekšsēdētāja pienākumus.

A. Petaško visu dzīvi veltījusi Daugavpilij, daugavpiliešiem un savai skolai - Daugavpils Valsts ģimnāzijai. Viņa ir šīs skolas absolvente. Skolā aizvadīti piecdesmit darba gadi, iepazīts dzīvesbiedrs - ķīmijas skolotājs Leons Petaško, kurš nu jau ir aizsaulē. Te ir mācījušies arī abi Astrīdas dēli.

Astrīda beigusi Latvijas Valsts universitātes vēstures fakultāti, bet par vēstures skolotāju viņai nebija ļauts strādāt, tādēļ viņa pārkvalificējās par logopēdi. Tomēr vēsturnieces dzirksts bija dzīva un Astrīda līdzās savam tiešajam darbam pētīja un vāca materiālus par Daugavpili un skolas vēsturi. Skolotāja izveidoja 1. vidusskolas (tagad Daugavpils Valsts ģimnāzijas ) muzeju un ir divu grāmatu par skolas vēsturi autore. Astrīdas Petaško nopelns nav tikai materiālu krāšana, bet arī tas, ka viņa pulcē bijušos skolas audzēkņus un skolotājus, kurus no Daugavpils un Latvijas šķīris karš. Viņa palīdzējusi nodibināt kontaktus starp bijušajiem skolasbiedriem.

2000. gadā A. Petaško tika apbalvota ar Daugavpils Jubilejas Goda zīmi par ieguldījumu Daugavpils attīstībā. 2002. gadā 4. maijā skolotāja tika pagodināta ar Triju zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi. Viņa ir arī Daugavpils Goda pilsoņu sarakstā. 2005. gadā skolotāja iegūst titulu „Nozīmīgākais latvietis Daugavpilī”.

Savu mūžu, kas nesaraujami ir saistīts ar Daugavpili un Daugavpils Valsts ģimnāziju, A. Petaško ir veltījusi dzimtajai pilsētai: „Es kā meitene visu mūžu esmu stāvējusi Daugavas krastos, un it kā esmu te visu mūžu aizvadījusi lūdzot par savas Daugavas un Latvijas likteni!”

Informācija sagatavota pēc Ritas Petaško bakalaura darba "Astrīdas Petaško dzīve un darbs" materiāliem.Kontakttālrunis: 29499771

E – pasts: sandra_rutkovska@inbox.lv

Автор: Daugavpils

Автор: Adelphia
Добавлено: 31.03.2017 10:09
0

Son of a gun, this is so helfupl!

Автор: Latricia
Добавлено: 04.08.2016 11:47
0

That's a sensible answer to a chanlelging question http://sqhufv.com [url=http://rneteyzl.com]rneteyzl[/url] [link=http://yidxtzvqoip.com]yidxtzvqoip[/link]

Автор: Champ
Добавлено: 31.07.2016 20:55
0

I will be putting this dazizlng insight to good use in no time.

Автор: Lina
Добавлено: 29.07.2016 04:39
0

Got it! Thanks a lot again for heinplg me out!

Автор: Kamron
Добавлено: 29.07.2016 02:11
0

That's a qu-twikicted answer to a difficult question

Автор: Mccade
Добавлено: 29.07.2016 01:49
0

something exceedingly important thither the condition of the ethical life: that it is based on a trust in the uncertain and on a willingness to be exposed; it's based on being more like a plant than like a prize, something somewhat fragile, but whose extremely precise haeseomdnnss is inseparable from that fragility.

Автор: Githa
Добавлено: 29.07.2016 00:55
0

I don’t see how bad art could replace? good art unless customers are willing to buy it. If the standard of art drops, do;sn’et that indicate that there’s no demand for good art anymore, in which case you would have to blame the customers instead of the management? And if there is demand, there’s also an incentive to become a freelancer and create that art manually, only this time with bigger profit margins since only humans are capable of doing a good job.

Автор: Tessica
Добавлено: 28.07.2016 23:04
0

Thank you for the great advice! John and I both had dogs growing up, but haven’t obviously had one on our own yet where it is completely our own responsibility. We talked about rerfcnsibility/oost/sacsipice prior to seriously looking at any dogs and I’m glad we did that, because as soon as we saw a dog in PERSON we decided we didn’t want to wait any longer! We’re both open to sharing the responsibility 100% which makes us more sure that it’s the right choice for us. Thanks for all of your suggestions!

Автор: Lucky
Добавлено: 27.07.2016 14:03
0

Could you write about Phsciys so I can pass Science class? http://srsaeuir.com [url=http://gmqomlkoc.com]gmqomlkoc[/url] [link=http://oxzxpqghto.com]oxzxpqghto[/link]

Автор: Kaylea
Добавлено: 27.07.2016 06:34
0

Hey, good to find somneoe who agrees with me. GMTA.

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha