Kas ir mobilie gaisa kondicionieri?

Mobilie kondicionieri ir kondicionieri ar riteņiem, kuriem nav nepieciešama uzstādīšana. Jebkurā laikā to var pārvietot no vienas istabas uz otru vai aukstā laikā vienkārši paslēpt. Tas ir nedaudz lielāks par putekļu sūcēju. Nolieciet to pie loga vai pie balkona ieejas, izvadiet gaisa vadu uz ielas un pagaidiet, kamēr uz jūsu ādas iziet patīkami zosāda.

Atšķirībā no stacionārām sistēmām, mobilie gaisa kondicionieri vienā korpusā apvieno iekštelpu un āra iekārtas, kas novērš uzstādīšanas nepieciešamību un sniedz daudzas priekšrocības, bet vienlaikus rada vairākas neērtības.

Kam tas var būt noderīgs?

Īrniekiem

Stacionāra gaisa kondicioniera uzstādīšana īrētā dzīvoklī ir dārga un sarežģīta. Maz ticams, ka kāds nolemj tērēt daudz naudas un daudz laika ierīces koordinēšanai un uzstādīšanai, kas agrāk vai vēlāk joprojām būs jāuzrāda īpašniekiem. Jūs vienmēr varat paņemt līdzi savu mobilo gaisa kondicionieri.

Pilsētas centrālo ielu iedzīvotāji

Nesen pilsētas varas iestādes ir izmantojušas satelītantenas un gaisa kondicionierus, kas sabojā galvaspilsētas centrālo ielu izskatu. Daudziem īpašniekiem tika doti norādījumi pāļu noņemšanai, un citādi – naudas sods. Nekur nav jākoordinē mobilais gaisa kondicionieris – ieslēdziet to un izmantojiet to.

Tiem, kuriem šobrīd ir karsti

Mūsu šodienas eksperts saka, ka maksimālā siltuma laikā gaisa kondicionētāju pārdevēji un uzstādītāji tiek noslogoti līdz robežai – meistars var gaidīt pat vairākas nedēļas. Bieži vien šādās dienās cilvēki vienkārši to nevar izturēt un nolemj iegādāties vismaz kādu alternatīvu.

Mazu biroju, kastīšu, kiosku darbinieki

Šādi gaisa kondicionieri var sagādāt daudz laimes cietušajiem valūtas maiņas biroju darbiniekiem, maziem letiņiem vai mājīgiem, bet ļoti aizliktiem veikaliem. Šādas telpas bieži neļauj uzstādīt sadalītu sistēmu, bet “mobilo tālruni” var ievietot jebkurā telpā, kur ir logs vai ventilācijas vārpsta.

Vasaras iemītniekiem

Jo tādā veidā ir vieglāk un lētāk. Bieži visa vidusmēra vasaras iedzīvotāja vasarnīca maksā nedaudz vairāk nekā labs gaisa kondicionieris.

Visiem, kas nav gatavi daudz tērēt

Mobilie gaisa kondicionieri bieži ir lētāki nekā split sistēmas. Lai gan joprojām ir izņēmumi.

Vai mobilie kondicionieri visi ir vienādi! Kā izvēlēties?

Viņi patiešām ir līdzīgi – gan ārēji, gan iekšēji. Visu mobilo gaisa kondicionieru darbības princips kopumā ir vienāds, tāpēc pārdevēji iesaka pievērst uzmanību tikai dzesēšanas jaudai, cenai un ražotāja reputācijai. Viss pārējais ir sekundārs.

 

Jauda

Šis ir galvenais parametrs, kam vērts pievērst uzmanību. Dzesēšanas jauda (nejaukt ar patērēto elektrisko jaudu) galvenokārt nosaka veiktspēju un gala rezultātu. Tas arī cenu veido lielākā mērā.

– Jo vairāk jaudas, jo labāk gaisa kondicionieris atdziest. Cilvēkiem ir pieņemts aprēķināt pēc vienkāršas formulas: 1 kilovats jaudas uz 10 kvadrātmetriem platības. Kopumā skaitīšana darbojas, bet tikai ideālos apstākļos, patiesībā viss ir nedaudz savādāk.

Mēs nedrīkstam aizmirst, ka jūsu istabā ir ledusskapis, televizors, krāsns – visas šīs ierīces izstaro siltumu. Arī pats cilvēks izstaro siltumu. Jums jāņem vērā arī stiklojuma kvalitāte un pasaules puse, pret kuru vērsti logi. Atkarībā no tā temperatūra telpā būs atšķirīga.

Ja gaisa kondicionētāju ar 2 kilovatu ietilpību vedat uz telpu ar 20 “kvadrātiem”, rezultāts nebūs pietiekams, tāpēc es vienmēr iesaku ņemt ar rezervi. Labāk ļaujiet jums izmantot pusi no tā jaudas – gaisa kondicionieris kalpos ilgāk. Turklāt cenu atšķirība starp 2,5 kilovatu un 3,5 kilovatu modeli ir salīdzinoši neliela – aptuveni 50 eiro. Bet darba kvalitātes ziņā – zeme un debesis.

Kā ar papildu funkcijām?

Daudzu modeļu kastēs ir pievilcīgas frāzes ar daudzām izsaukuma zīmēm. Pircējiem tiek apsolīti desmitiem režīmu un daudzas funkcijas, kurām, pēc Džordža domām, nav nekāda sakara ar realitāti: tas ir tikai mārketings.

– Mums šķiet, ka nav būtiskas atšķirības paneļa pogu skaitā vai vadības veidā – ar “mobilajiem tālruņiem” viss ir pēc iespējas vienkāršāk. Mēs uzskatām, ka ir vērts neveikt visus šos solījumus, bet gan aplūkot tikai patiešām svarīgos parametrus. Tas viss ir tikai mēģinājums produktu pārdot un izcelties no konkurences.

Vai šāds gaisa kondicionieris sabojās interjeru?

Tas noteikti nepadarīs to labāku. Šī ierīce ir diezgan pamanāma un apjomīga, it īpaši ņemot vērā, ka gaisa kondicionieris jāatrodas tieši pie loga. Ja jūs novērtējat mājas komfortu, vislabāk ir apsvērt iespēju uzstādīt sistēmu pie ieejas balkonā.

Darbības laikā gaisa kondicionieri rada karstu gaisu, kas iziet no telpas caur gofrētu cauruli. Šī caurule ir diezgan bieza un pamanāma, kas neizkrāso struktūru. Visbiežāk “rievojumu” vienkārši izvelk caur atvērtu logu un nospiež ar vērtni. Šim nolūkam dažiem modeļiem ir piesūcekņi, kas piestiprināti ar auklu. Ja nē, piesūcekņus no celtniecības veikala varat vienkārši sasiet pats. Protams, šis dizains neizskatās ļoti estētiski pievilcīgs.

Vislabāk ir novietot gaisa kondicionieri pie loga, lai “rievojums” neizstieptos visā telpā: tas diezgan ātri uzsilst un sāk darboties kā akumulators.

ir iespējams uzstādīt sistēmu vēl precīzāk: šim nolūkam dažreiz tiek izmantots organiskais stikls, kas tiek ievietots moskītu kaudzes vietā. Stikls tiek piestiprināts tāpat – uz skavām, un apakšā tiek izveidota apaļa caurums gaisa vadam.

Ar vertikālajām logu vērtnēm viss ir daudz vienkāršāk: jūs varat vienkārši uzstādīt plastmasas plāksni ar izveidotu atveri un nospiest uz leju. Bet, kā likums, šādi logi ir ļoti reti.

Vai mobilie gaisa kondicionieri rada lielu troksni?

Par mikroviļņu krāsns līmeni vai nedaudz stiprāku. Cilvēkiem ar jutīgu miegu šī opcija diez vai ir piemērota guļamistabai. Viesistabā jūs varat izturēt. Mēs mēģinājām veikt mērījumus ar mobilo tālruni, rezultāti ir redzami zemāk esošajā fotoattēlā, taču jums nevajadzētu to veikt pēc nominālvērtības: šis pētījums ir antizinātnisks.

 

Apkalpošana?

Šeit viss ir tikpat vienkāršs kā ar parastajiem gaisa kondicionieriem: jums ir jāizskalo filtri (jūs varat vienkārši zem ūdens spiediena) un iztukšot kondensātu. Varbūt kādu dienu jums vajadzēs uzpildīt freonu, taču līdz ar mūsu vasaru šis brīdis var arī nepienākt. Attiecībā uz pēdējo jūs varat vienkārši ievietot jebkuru trauku blakus tam vai laiku pa laikam iztukšot ūdeni caur zemāk esošo vārstu.

Mobilo sistēmu plusi un mīnusi (atsākšanas vietā)

Mēs nolēmām savienot vienu no gaisa kondicionieriem ar tīklu un izmēģināt to paši. Tas tiešām ir diezgan skaļš, lai gan, iespējams, pie tā var pierast. Šī problēma attiecas uz visiem modeļiem neatkarīgi no cenas. Ne visi varēs gulēt ar tādu troksni zem auss, bet gulēt uz dīvāna un skatīties filmu principā ir iespējams. Gaisa temperatūra telpā par vienu grādu pazeminājās apmēram 15 minūtēs.

Mēs uzskatām, ka mobilie gaisa kondicionieri daudziem cilvēkiem var būt glābiņš, taču, ja ir iespējams piegādāt pilnvērtīgu split sistēmu, labāk nav ietaupīt naudu.

Plusi:

  • Cena
  • Var izmantot vairākās istabās
  • Nav nepieciešama koordinācija un uzstādīšana

Mīnusi:

  • Lielgabarīta
  • Troksnis
  • Atdzesē daudz lēnāk nekā stacionāras sistēmas
Related Articles