Apkures katli. Daudzi tiešsaistes veikala apmeklētāji sazinās ar mums ar lūgumu izvēlēties apkures katlus tiešsaistē. Mēs vienmēr esam gatavi viņiem palīdzēt šajā jautājumā, it īpaši tāpēc, ka mūsu uzņēmuma sortimentā ir daudz dažādu veidu un modeļu iekārtu, kas piemērotas burtiski jebkuram mērķim. Piemēram, ja jums ir nepieciešams izvēlēties gāzes katlu atbilstoši parametriem, tad mūsu konsultanti labprāt sniegs jums visu nepieciešamo informāciju. Pirms turpināt izvēlēties apkures aprīkojumu, ieteicams noteikt, kurš no tā kritērijiem jums būs vissvarīgākais.

Katla izvēle pēc parametriem (platība, jauda, ​​degvielas tips)

Ļoti bieži cilvēki privātmājai izvēlas gāzes katlu telpas platības un tilpuma ziņā. Šis princips efektīvi darbojas ar cita veida katliem. Izmantojot šos datus, jūs varat noteikt optimālo ēkas jaudu. Tiek uzskatīts, ka ideālajai veiktspējai jābūt 100 vatiem uz 1 kv. kvadrātmetru. Ja jums ir jāizvēlas katls privātmājai, arī šīs tehnikas cenai var būt ievērojama nozīme.

Visbeidzot, mēs iesakām pievērst uzmanību degvielas veidam – un iegādāties tieši tādu katlu, kura izmantošana jums būs visizdevīgākā un lētāka.

Gāzes apkures katli

Daudziem no tiem, kas gāzes katlu izvēlas pēc parametriem, šīs tehnikas izmaksas var būt ļoti svarīgas, bet ne vienīgais faktors. Turklāt ir vērts noteikt tā atrašanās vietu – vai tas būs piestiprināts pie sienas vai stāv uz grīdas. Vienlīdz nozīmīgs faktors tā svārstībās var būt autonoms vai arī tam jābūt pieslēgtam elektrotīklam. Visbeidzot, šie modeļi ir vienas ķēdes un dubultās ķēdes, pirmie nodrošina tikai apkuri, bet otrie – apkuri un karstā ūdens piegādi. Mēs ar prieku palīdzēsim jums izprast visus šos sarežģījumus.

Elektriskie apkures katli

Papildus gāzes katla izvēlei privātmājai pēc parametriem mūsu klientus interesē arī citi šo ierīču veidi. Piemēram, elektriskie modeļi ir ļoti populāri. Šādi katli jāizvēlas atbilstoši to jaudas indikatoriem (tas ir universāls parametrs jebkuriem modeļiem), savienojuma tipam (220V vai 380V), jaudas regulēšanas principam (pakāpeniski vai gludi), kā arī sildīšanas metodei (sildelements vai elektrods)Katram no uzskaitītajiem kritērijiem var būt diezgan liela nozīme, tāpēc iesakām visiem tiem pievērst īpašu uzmanību.

Cietā kurināmā apkures katla izvēle

Cietā kurināmā apkures katli ir ne mazāk izplatīti, daudzi Technodom tiešsaistes veikala apmeklētāji vēlas iegādāties tieši šo produkta veidu. Izvēloties tos, iesakām pievērst uzmanību katla izmantotajai degvielai (akmeņogles, malka, granulas, pirolīzes katli ir ļoti veiksmīgi), tās iekraušanas metodei (automātiska vai manuāla), siltummaiņa materiālam, sadegšanas kameras tilpumam, enerģijas patēriņam utt. Mēs arī ar prieku palīdzēsim jums izvēlēties dubultās ķēdes katlu netiešās apkures katlam.

 

Mēs izvēlamies katlu dažādiem parametriem

Tagad ir pienācis laiks runāt par to, kā izvēlēties apkures katlu pēc parametriem. Šie parametri ietver apsildāmo telpu platību un apkures iekārtu jaudu.

Apsvērsim, kā pareizi izvēlēties apkures katlu pēc platības. Šajā gadījumā jāņem vērā vairāki punkti:

 • Māja ir izolēta atbilstoši standartiem, tās griesti ir 3 m, tad jauda tiks noteikta ar ātrumu 1 kW uz 10 kv.m.
 • Ja māja nav siltināta vislabākajā veidā vai tiek apsildītas verandas un neizolēti bēniņi, tad jaudas būs vairāk.
 • Ja katlu izmanto ne tikai mājas apkurei, bet arī karstā ūdens piegādei, tad jauda tiks palielināta par 20-50%.
 • Protams, ja jums nav noteiktu īpašu zināšanu, tad jūs izvēlēsieties tikai aptuvenu apkures katla jaudu. Galu galā, ja lietojat sarežģītāku formulu, tad tiek iekļauti vēl daži rādītāji.

Katla jauda ir vissvarīgākais darbības parametrs. Tas nav atkarīgs no tā, kāda veida degviela tiks izmantota nākotnē. Ja jaudas nepietiek, jūs sasalsiet, ja, gluži pretēji, nopirksiet pārāk jaudīgu ierīci, tad jūs pārmaksāsit.

Izvēloties katlu, vispirms ir jāaprēķina apkures objekta enerģijas pieprasījums. Apkures sistēmas parametrus aprēķina atbilstoši telpas siltuma zudumiem, kas ir atkarīgi no telpas lieluma, ārsienu, iekšējo starpsienu un griestu siltuma vadītspējas, starpības starp ārējo un iekšējo gaisa temperatūru, tāpēc galīgo katla jaudas noteikšanu vajadzētu uzticēties tikai profesionāliem apkures inženieriem. Bet ir iespējams provizoriski noteikt katla jaudu un attiecīgi aprīkojuma izmaksas un citus tā parametrus. Aptuveni jūs varat izmantot šādu attiecību – labi siltinātas telpas, kuras griestu augstums ir līdz 3 m, apsildīšanai apmēram 10 m2 ir nepieciešams 1,2 kW katla jauda.

Definējošie parametri, uz kuriem jābalstās, aprēķinot jaudu, ir:

 • apsildāmās telpas platība (S);
 • katla īpatnējā jauda uz telpas 10 kv.m, kas tiek iestatīta, ņemot vērā reģiona klimatisko apstākļu korekcijas (W sitieni)

Pēc kā būtu jāvadās.

Uz jautājumu, kā izvēlēties apkures katlu, cilvēki bieži atbild, ka galvenais kritērijs ir vienas vai citas degvielas pieejamība. Šajā kontekstā mēs izceļam vairākus katlu veidus.

Gāzes katli

Gāzes katli ir visizplatītākie apkures iekārtu veidi. Tas ir saistīts ar faktu, ka degviela šādiem katliem nav ļoti dārga, tā ir pieejama plašam patērētāju lokam. Kādi ir gāzes apkures katli? Tie atšķiras viens no otra atkarībā no tā, kurš degļu tips ir atmosfēras vai piepūšams. Pirmajā gadījumā izplūdes gāzes iet caur skursteni, un otrajā visi degšanas produkti iziet caur īpašu cauruli, izmantojot ventilatoru. Protams, otrā versija būs nedaudz dārgāka, taču tieši viņš neprasīs dūmu novadīšanu.

Gāzes katls pie sienas

Kas attiecas uz katlu novietošanas metodi, apkures katla izvēle pieņem grīdas un sienas modeļu klātbūtni. Kurš apkures katls šajā gadījumā ir labāks – atbildes nav. Galu galā viss būs atkarīgs no tā, kādus mērķus jūs tiecaties. Ja papildus apkurei jums ir nepieciešams piegādāt karstu ūdeni, tad jūs varat piegādāt modernus sienas apkures katlus. Tātad ūdens sildīšanai nevajadzēs uzstādīt katlu, un tas ir finansiāls ietaupījums. Arī pie sienas uzstādītu modeļu gadījumā jūs varat izvadīt degšanas produktus tieši uz ielas. Un šādu ierīču mazais izmērs tos lieliski iekļaus interjerā. Sienas montāžas modeļu trūkums ir to atkarība no elektriskās enerģijas.

Elektriskie katli

Tālāk apsveriet elektriskos apkures katlus. Ja jūsu reģionā nav gāzes, kas iet caur maģistrālo līniju, elektriskais katls var jūs ietaupīt. Šāda veida apkures katli ir maza izmēra, tāpēc tos var izmantot gan mazās mājās, gan arī mājiņās, kuru platība ir 100 kvadrātmetri. Visi degšanas produkti no vides viedokļa būs nekaitīgi. Un šāda katla uzstādīšanai nav nepieciešamas īpašas prasmes. Ir vērts atzīmēt, ka elektriskie katli nav ļoti izplatīti. Galu galā degviela ir dārga, un tās cenas iet uz augšu un uz augšu. Ja jūs jautājat, kuri apkures katli ir labāki ekonomijas ziņā, tad šajā gadījumā tas nav risinājums. Elektriskos katlus bieži izmanto kā rezerves apkures ierīces.

Cietā kurināmā apkures katli

Tagad ir pienācis laiks apsvērt, kādi ir cietā kurināmā apkures katli. Šādi katli tiek uzskatīti par senākajiem, šāda sistēma jau ilgu laiku tiek izmantota telpu apkurei. Un iemesls tam ir vienkāršs – ir pieejama degviela šādām ierīcēm, piemēram, malka, kokss, kūdra, ogles utt. Vienīgais trūkums ir tāds, ka šādi katli nav spējīgi darboties autonomā režīmā.

Šādu katlu modifikācija ir gāzes ģenerēšanas ierīces. Šāds katls atšķiras ar to, ka degšanas procesu var kontrolēt, un produktivitāte tiek regulēta 30-100 procentu robežās. Kad jūs domājat par to, kā izvēlēties apkures katlu, jums jāzina, ka šādu katlu izmantotā degviela ir malka, to mitruma saturs nedrīkst būt mazāks par 30%. Gāzes katli ir atkarīgi no elektroenerģijas piegādes. Bet tiem ir arī priekšrocības salīdzinājumā ar cieto kurināmo. Viņiem ir augsta efektivitāte, kas ir divreiz augstāka nekā cietā kurināmā ierīcēm. No vides piesārņojuma viedokļa tie ir videi draudzīgi, jo sadegšanas produkti neietilpst skurstenī, bet kalpos gāzes ražošanai.

 

Apkures katlu reitings rāda, ka ar vienas ķēdes gāzi darbināmus katlus nevar izmantot ūdens sildīšanai. Un, ja mēs ņemam vērā automatizāciju, tad tas ir lieliski. Šādās ierīcēs bieži var atrast programmētājus – tie regulē siltumnesēja temperatūru un dod signālus, ja pastāv ārkārtas briesmas.

Gāzes apkures katli privātmājā ir dārgs prieks. Galu galā apkures katla izmaksas ir augstas.

Eļļas apkures katli

Tagad apsvērsim šķidrā kurināmā katlus. Šādās ierīcēs dīzeļdegviela tiek izmantota kā darba resurss. Lai darbinātu šādus katlus, būs nepieciešami papildu komponenti – tvertnes degvielai un telpa, kas paredzēta tieši katlam. Ja jūs domājat, kuru apkures katlu izvēlēties, tad mēs atzīmējam, ka eļļas katliem ir ļoti dārgs deglis, kas dažreiz var maksāt tikpat daudz kā gāzes katls ar atmosfēras degli. Bet šādai ierīcei ir atšķirīgi jaudas līmeņi, tāpēc tā ir rentabla no ekonomiskā viedokļa. Papildus dīzeļdegvielai eļļas katli var izmantot arī gāzi. Šim nolūkam tiek izmantoti nomaināmi degļi vai īpaši degļi, kas spēj darboties ar divu veidu degvielu.

Kāda veida gāzes katlu izvēlēties vasarnīcai

Darbības princips ir moderni gāzes katli vasarnīcai, viņi izmanto dzesēšanas šķidruma kondensācijas sildīšanu. Kondensācijas iekārtu efektivitāte sasniedz 108%. Optimāla šāda veida katlu izmantošana ir zemas temperatūras apkures sistēmas (siltās grīdas).

Sadegšanas kameras tips – atmosfēras katli, ir klasiska dizaina. Gaiss tiek piegādāts no telpas, kurā ir uzstādīta katla iekārta. Iekārtām ar slēgtu sadegšanas kameru ir lielāka efektivitāte. Degšanas produktu gaisa ieplūdi un izplūdi veic ar koaksiālo cauruli.

Nepastāvība – klasiskā tipa gāzes katlu darbība nav atkarīga no elektrības pieejamības. Turbokompresori un kondensatori ar slēgtu sadedzināšanas kameru, kā arī iekārtas, kurās izmanto mikroprocesora kontrolieri, ir atkarīgas no elektrības pieejamības tīklā.

 

Cik kontūrām jābūt

Vienas ķēdes modeļi – iekšējā ierīcē ir viens siltummainis, kas paredzēts apkures sistēmas sildīšanas vides sildīšanai. Katli ir ļoti efektīvi. Lai sildītu karstu ūdeni, jums jāpievieno ārēja uzglabāšanas tvertne.Vienas ķēdes gāzes katla uzstādīšana vasarnīcā ir pamatota tikai gadījumā, ja telpās ir liela apsildāma platība, kad nav nepieciešams sildīt karstu ūdeni vai ir paredzēts papildus uzstādīt uzglabāšanas tvertni.

Dubultās ķēdes modeļi – katli ir aprīkoti ar diviem siltummaiņiem:

Primārā ķēde ir izgatavota no tērauda un darbojas, lai sildītu dzesēšanas šķidrumu apkures sistēmā.

Sekundārais siltummainis ir vara spole (ražošanā var izmantot arī vairāku metālu sakausējumu). Karstu ūdeni silda plūstošā veidā.

Divkontūru gāzes katliem kotedžām ir mazāka jauda, ​​salīdzinot ar vienas ķēdes kolēģiem, taču tos ir diezgan ērti lietot.

 

Katli ar iebūvētu uzglabāšanas tvertni. Galvenais dubultās ķēdes aprīkojuma trūkums ir tāds, ka patērētājam sildīts ūdens tiek piegādāts nevis uzreiz pēc krāna atvēršanas, bet pēc dažām minūtēm. Šo problēmu var viegli atrisināt, pateicoties korpusa iekšpusē esošajam konteineram, kas pēc konstrukcijas ir līdzīgs katlam. Uzglabāšanas tvertne automātiski uztur šķidruma sildīšanai nepieciešamo temperatūru. Tvertne ir savienota ar recirkulācijas sistēmu. Karsto ūdeni patērētājam piegādā tūlīt pēc krāna atvēršanas.

Kurš izmitināšanas veids ir labāks

Stacionārs apkures katls – grīdas uzstādīšanai ir viena būtiska priekšrocība – konstrukcijas svaram praktiski nav ierobežojumu. Šī funkcija ļauj ražošanas laikā instalēt visu nepieciešamo aprīkojumu ar pienācīgu kvalitāti.

Parasti grīdas stāvošo modeļu kalpošanas laiks ir lielāks nekā versijām, kas piestiprinātas pie sienas.

Sienas katls – ar pieticīgiem izmēriem, pēc uzstādīšanas neaizņem daudz vietas, kas ir īpaši svarīgi, ja tiek izmantota neliela katlu telpa. Uzstādīšanas laikā slodze uz nesošās sienas ievērojami palielinās, tāpēc ražotājs cenšas atvieglot konstrukciju

Tam ražošanā tiek izmantoti vieglie metāla sakausējumi, kas ietekmē kalpošanas laiku.

Ko var aizstāt

Mūsdienās ir daudz iespēju apsildīt māju un iegūt siltu ūdens padevi, pat neizmantojot katlu. Šīs ir ierīces, kas ļauj māju efektīvi un kvalitatīvi sildīt. Būtībā tie darbojas ar enerģiju, kas rodas degot degvielai, pārvēršoties siltumā. Pateicoties tam, istaba ir piepildīta ar augstas kvalitātes siltumu.

 

Visbiežāk katls tiek nomainīts:
 • tvaika sistēma, ko darbina galvenā apkure;
 • autonomas gāzes vai elektriskās sistēmas;
 • krāsns apkure, kurai tiek izmantota jebkura degviela;
 • kamīns;
 • autonomu apkures sistēmu, ko darbina saule vai vējš;
 • gaisa kondicionieris.
 • Jūs pats varat izvēlēties apkuri un to apvienot, sākot ar radiatoriem un caurulēm, beidzot ar kamīnu un pārnēsājamu sildītāju.

Apsveriet katru uzrādīto apkures sistēmas veidu, ko izmanto katla nomaiņai.

Krāsns vai kamīns. Abas ierīces silda telpu un ūdeni, sadedzinot malku vai ogles. Lai organizētu šādu apkures sistēmu, jums būs jāveido plīts vai jāpērk gatavs sakars un pareizi jāinstalē. Tā rezultātā jūs varat iegūt ekonomisku un videi draudzīgu aprīkojumu apkurei, ēdiena gatavošanai un ūdens sildīšanai. Šajā gadījumā krāsni var izgatavot no ķieģeļiem vai metāla, un tieši blakus esošās telpas var sildīt.

Gaisa kondicionēšana. Ne daudzi cilvēki saprot, ka aukstajā sezonā gaisa kondicionieris labi silda gaisu. Turklāt tā uzstādīšanai būs nepieciešams minimāls laiks, atšķirībā no katla. Tomēr šāda aprīkojuma mīnus ir augstās uzturēšanas izmaksas, kā arī nelielu telpu kvadrātmetru skaita apsildīšana.

Autonomā apkures sistēma, kurai pievienotas cauruļvadi un radiatoru sistēmas. To var iegūt no saules, izmantojot ierīces, ko sauc par saules kolektoriem. Viņi spēj pārveidot saules enerģiju siltumam mājām. To var iegūt arī no vēja spēka, izmantojot vēja mašīnu, kas sastāv no pagrieziena galda ar ģeneratoru un akumulatora ierīci vai vēja staciju.

Svarīgs! Šīs ierīces ir piemērotas efektīvai dzīvojamās telpas apsildīšanai, kas atrodas prom no gāzes līnijas. Jūs pat varat sasilt, neizmantojot centrālās apkures sistēmu, caurules ar katliem un radiatoriem

 

To var panākt, maksimāli palielinot mājas izolāciju, mainot mājas ikdienas skapi un psiholoģisko apkuri.

Jūs pat varat sasildīties, neizmantojot centrālo apkures sistēmu, caurules ar katliem un radiatoriem. To var panākt, maksimāli palielinot mājas izolāciju, nomainot mājas ikdienas skapi un psiholoģisko apkuri.

Maksimālā korpusa izolācija ietver sienu izolāciju, siltu grīdu, masīvu aizkaru pievienošanu logu atvērumiem utt. Pat ar katla darbību šādas nianses labāk saglabā siltumu un ļauj ekonomiski izmantot sistēmu.

Mājas garderobes nomaiņa ietver trikotāžas džemperu sākšanu, segu izmantošanu atpūtai, sildošu apmetņu izmantošanu ar sildierīcēm un siltus dzērienus.

Psiholoģiskā apkure ietver telpu dizaina maiņu, telpu kopējās krāsu gammas maiņu pret siltām nokrāsām, trikotāžas dekoru un koka piederumu pievienošanu telpai, izmantojot aromātiskas sveces un siltu vietu fotoattēlus. Tātad, jūs varat maldināt sevi un piespiest ķermeni psiholoģiski saņemt siltumu.

Jebkurā gadījumā jūs varat atrast iespēju un veidu, kā apsildīt māju bez katla. Šāda apkure varēs sasilt pat zem nulles temperatūras ārpus loga. Izmantojot uzrādītās metodes, jūs varat sildīt māju pat visgrūtākajā situācijā.

Apkures katla izvēle pēc cenas, jaudas, sadegšanas kameras

Cienījamie mūsu resursa lietotāji, ja jūs pirmo reizi meklējat apkures katlu mūsu vietnē un nezināt, kurš katls jums nepieciešams, tad iesakām izmantot apkures katla jaudas aprēķinu.

Šeit jūs varat izvēlēties apkures katlu, pamatojoties uz faktu, ka jūs jau zināt, kurš katls jums ir nepieciešams, katla jaudu, tad kur katls tiks uzstādīts: uz sienas vai tas būs stāvošs uz grīdas un, protams, ir ņēmis vērā tam pieejamos resursus. Atlasei iesakām norādīt nepieciešamos kritērijus.

Apkures katla izvēles kritēriji:

 • katla cena
 • shēmu skaits (vienas ķēdes vai dubultās ķēdes)
 • katla tips (pie sienas vai uz grīdas)
 • sadegšanas kamera (atvērta vai slēgta)
 • siltumnesēja tips (gāze, dīzeļdegviela, elektrība)
 • katla jauda
 • katla spriegums (220V, 380V, 220 / 380V)

 

Kuru katlu privātmājas apkurei izvēlēties

Jebkuram mājoklim, kas atrodas mērenā klimatiskajā zonā, ir nepieciešams apkure, iestājoties aukstam laikam. Un, ja mikrorajonu daudzstāvu attīstības apstākļos šim jautājumam tiek pievērsta centralizēta pieeja, tad privātmājas īpašniekam šī problēma ir jāatrisina patstāvīgi. Ja ir nepieciešams nodrošināt siltumu mazai būdiņai, izeja no šīs situācijas ir bijusi zināma gadsimtiem ilgi – parasta malkas krāsns. Bet šī opcija nav piemērota lielākām ēkām, kurām nepieciešama individuāla apkures sistēma, kuras neatņemama un galvenā sastāvdaļa ir katli privātmājas apkurei.

 

Šobrīd tirgū tiek piedāvāts plašs šo agregātu klāsts, kas atšķiras pēc dizaina, jaudas un izmantotās degvielas veida. Nepareizi izvēlēts katls privātmājas apkurei var izraisīt paaugstinātas finansiālās izmaksas, lai nodrošinātu komfortu mājās. Lai izvēlētos apkures sistēmā integrētā katla optimālo versiju, jāņem vērā visi esošie ierīču veidi, to priekšrocības un trūkumi.

Related Articles